Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Zobacz Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Pasjonaci czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć nieomal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Niewątpliwie są one porywające, niemniej jednak osoby często uprawiające ten typ aktywności z czasem chcą poczuć ponownie emocje płynące z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można podziwiać zachwycający krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie dodane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą liczbą baszt skalnych, skalistych grani oraz stromych turni, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują liczne urwiska, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, oznaczono w nich także wiele prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też w aktywny sposób zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które są wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak ułożony, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime i Tofanów.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]