Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi - zobacz korzystną ofertę.

Górskie wyprawy mają różne postaci. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny wysiłek zyskujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Alpy i Himalaje

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, ogromną popularnością szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]