Co oferuje biuro rachunkowe?

Szukasz pomocy fachowców z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Wejdź na brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich właściciele często nie są gotowi odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy specjalistom ds. księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom od księgowości, zyskamy gwarancję, iż konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto kierować się tylko cennikiem porad – nadzwyczaj niskie koszty usług na ogół oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]