Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Dowiedz się więcej o wywozie starych mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych powodów nie chcemy wyrzucić. Na ogół chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, żeby nie zajmowały powierzchni domu. Rzecz jednak w tym, że po kilku latach i w tych schowkach stają się tak zagracone, że zwykłe korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbany dom. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z domu, poddasza i piwnicy.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, popsute meble, sprzęt RTV i AGD czy fragmenty stolarki okiennej nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadów. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko oferują też fachową asystę przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie materiału

Jeżeli stare meble zostaną przewiezione do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu komponentów według surowca, z którego zostały wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, polega na ogół na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie służą do złożenia kolejnych szaf, krzeseł lub regałów.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]