Jak wyglądają psychologiczne badania wysokościowe

Potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko Biała? Skieruj się w to miejsce

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma za dobrego zdania. Bardzo dużo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie zgłębianiem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi bardzo dużą pomoc przy ocenianiu zdolności do pracy w pewnych zawodach. I tak, badania psychologiczne obowiązkowe są m.in w przypadku osób zamierzających podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: jak wyglądają?

Badania wysokościowe tak naprawdę wcale nie różnią się od tych, jakie przechodzą osoby chcące wykonywać zawód kierowcy zawodowego. Podstawę stanowią testy osobowościowe, temperamentu, inteligencji. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić między innymi szybkość reakcji oraz zdolność do koncentracji uwagi. Wykorzystując testy aparaturowe jesteśmy w stanie ocenić czy badana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co zadzieje się w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak aparat krzyżowy, stereometr oraz wirometr. To proste urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe psychologiczne zawsze obejmują też wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana musi być z psychologiem w stu procentach szczera. Przekazywanie fałszywych informacji nikomu nie pomoże.

Badania wysokościowe – kto je wykonuje?

Nie każdy psycholog może wykonać badania wysokościowe. Upoważnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy mają za sobą studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni tak wiedzę, jak i umiejętności do wykonywania tego typu badań. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeżeli o obowiązku ich noszenia zdecydował okulista.

Kontakt:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]