Jakie usługi z zakresu hydroizolacji wykona profesjonalna ekipa?

Podczas budowy każdego obiektu, obojętnie czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie projektowania warto zatroszczyć się o właściwe zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z biegiem lat może przeniknąć do nieprawidłowo lub w ogóle niezabezpieczonych murów zmniejszy ich trwałość i potencjał izolacji cieplnej, jak również doprowadzić do rozrostu szkodliwych dla zdrowia pleśni oraz grzybów.

Które elementy budowli trzeba chronić hydroizolacją?

Do najistotniejszych elementów, jakie trzeba zabezpieczyć przed wilgocią należą przede wszystkim dachy, balkony, piwnice, fundamenty i tarasy, a więc te części struktury, które mają bezpośredni kontakt z albo opadami atmosferycznymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona stosowną ekspertyzą i konsultacją z specjalistami, którzy określą, jakie elementy wymagają zabezpieczenia przed wodą i jakiej technologii warto użyć w stosunku do poszczególnych segmentów konstrukcji. Przykładowo, na betonowej ścianie fundamentowej wykonuje się izolację przeciwwodną, nanosząc na nią powłokę uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W solidnych ścianach z dziurawki, cegły czy pustaka wypalanego zaleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wilgoci. Z kolei tarasy hydroizoluje się wielowarstwowo, mając na uwadze to, aby każda warstwa miała spadek przeciwdziałający kumulacji wody między nimi i odprowadzający ją. Tak samo hydrolizuje się też balkony.

Komu zlecić przygotowanie hydroizolacji?

Istotne jest, żeby planowanie hydroizolacji, polecić profesjonalnej ekipie, posiadającej wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Deweloperzy, inwestorzy oraz generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze ekspertami w toku prac związanych z hydroizolacją stropów i tarasów zielonych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budynków w systemie „białej wanny”, a także montażem taśm dylatacyjnych, węży iniekcyjnych, uszczelek pęczniejących czy taśm PVC. Natomiast na zamówienie zarządców istniejących budynków zespół ekspertów od hydroizolacji zajmie się między innymi naprawą, inwentaryzacją i uszczelnieniem przecieków wody, naprawą balkonów i tarasów, uszczelnieniem podszybii windowych czy wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.