O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Pełna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym wielkim rodzinnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, dlatego też dbają o to, by wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się dużą grupę bliskich i przyjaciół. Niżej otrzymasz parę porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – możesz określić preferowany prezent dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po urodzeniu dziecka, częstokroć nawet w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, więc są organizowane na ogół kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, jak również matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią dzień chrztu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, jeśli będą przybywać do nas z odległych miejscowości. W wysłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do obliczenia ile osób ostatecznie będziemy gościć. Nie krępujmy się też dać sygnał, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina zazwyczaj skupia się na zabawkach, lecz rodzicom więcej radości sprawią użyteczne prezenty, jak np. zestaw ubrań, fotelik do auta lub kocyki dla dziecka.

Impreza w mieszkaniu albo lokal na chrzest – na co postawić?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny organizowano zwykle w domu rodziny dziecka, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas mszy w świątyni bywali zapraszani na uroczystą biesiadę. Dziś obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców to już standard. Sprawdzając propozycje lokali, gdzie można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko odnajmują cudownie przystrojone miejsce, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru wydarzenia oraz który zagwarantuje rzetelną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament ma się odbyć latem, radzimy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą bawić się pod gołym niebem. kluczowy jest także taki wybór sali na chrzest, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy transport gości do domu lub wynajętego noclegu.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]