Oryginalne rzeźby na zamówienie – rzeźba do ogrodu

Rzeźby ogrodowe mogą zostać ustawione nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również na prywatnych posesjach. Którą techniką się je wykonuje? Kto na ogół zamawia fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby ogrodowe?

Rzeźby ogrodowe – nowatorska metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularnym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów oraz przestrzeni publicznej. Współcześnie wielkim popytem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt został opracowany w oparciu o preferencje zamawiającego, jego predyspozycje, a także wielkość ogrodu. W obszernych powierzchniach wspaniale komponują się pokaźne, monumentalne dzieła, które chwytają za serce swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie małych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać pomiędzy pomnikami w stylu minimal bądź wprost przeciwnie – postawić na bogate wzory. Wybór stosownej rzeźby powinien być podyktowany stylem ogrodu i tym, jaki rezultat pragniemy ostatecznie osiągnąć. Szerokim zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są wspaniałą formą aranżacji przestrzeni.

Przed muzeum i hotelem – gdzie eksponować rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to wyraz szacunku do sztuki i jest kupowana przez podmioty wszelkiego typu. Bardzo dobrze komponuje się w parkach, miejskich zieleńcach, laskach, może też być dekoracją terenu przy muzeum, placówce naukowej, urzędzie, hotelu bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają również osoby prywatne, które pragną nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe bądź zdecydować się na prostą rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter ogrodu. Modne są również imponujące rzeźby orientalne, które będą idealnym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.