Projektowanie, skanowanie i drukowanie 3D – kto je wykona?

Druk 3D - w tym miejscu zobaczysz najlepszą ofertę

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana głównie do projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wykonanego w technologii SLS,SLA, PolyJet, DMLS, i FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, a także opcja wykorzystywania materiałów w szerokiej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, bardzo cienkich elementów, detali oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]