Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Na http://bit.ly/2NYa7CY dowiesz się, kto oferuje regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – aby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]