Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Uszczelnianie okien - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Na samopoczucie domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]