Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Więcej informacji o filtrach hepa h13

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nadal poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w miejscach, w których utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (np. w szpitalnych salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry dokładne mini-pleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w urzędach, biurowcach czy domach wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, spaliny czy pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie należy spełnić wyśrubowane standardy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46