Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Dowiedz się, gdzie nabyć panele drewniane.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Musisz zatem zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]